Jaké jsou typy náboru?

  • Jul 26, 2021
click fraud protection

The nábor Jedná se o řadu postupů, které se používají při vývoji procesu, při kterém je předvoláno několik lidí, kteří jsou schopni převzít určitou činnost. Je to systém, který je široce používán v systému práce a v jiných typech postupů, kde je potřeba řada volných pracovních míst.

Tento proces je hlavním krokem k přilákání pozornosti všech lidí, kteří mají zájem o pracovní pozici. Poté se provede vhodnější výběr v závislosti na požadavcích a kompetencích, které společnost požaduje.

Reklamy

The nábor práce Zahrnuje mechanismus používaný oddělením lidských zdrojů společnosti, může být vlastněn nebo smluvně sjednán provádět nábor, výběr a nábor zaměstnanců, kteří jsou vyškoleni pro práci v organizace.

Aby to mohla provést, musí společnost obsahovat všechny informace požadované volnou pozicí, kompetencemi, které jsou k dispozici nezbytné a počet přijatých lidí, kteří mají přibližné údaje, kvůli regulaci poskytované jinými faktory, jako jsou nabídky trh.

Reklamy

Jaké jsou typy náboru

V tomto článku najdete:

Druhy náboru

Organizace může zpracovat výběr zaměstnanců a řídit lidské talenty různými způsoby, a to prostřednictvím zdrojů, které má čas, který je k dispozici k zachycení nového zaměstnance, nebo také různé charakteristiky obsažené pozice.

Reklamy

Východní náborový program je uveden jako jeden z nejlepších ve strategickém plánování organizace, protože má jako hlavní cíl ve prospěch potřeb fungování společnosti tak, aby mohla dosáhnout svého cíle. V závislosti na použitých technikách lze náborový proces klasifikovat takto:

Interní nábor

Tato technika je ve společnosti vyvinuta interně v případě, že je volné místo. V tomto smyslu, zkuste nahradit volné místo s ohledem na pozici přidělenou zaměstnancům, kteří již ve společnosti pracují.

Reklamy

Používá a postup přemístění kde se zaměstnanci podaří postoupit v rámci organizace prostřednictvím povýšení nebo povýšení. Jedná se o nízkonákladový postup, kdy se používá na krátkou dobu a pomáhá stimulovat ostatní pracovníky.

Externí představení

Tento nábor je znám prostřednictvím propagace volných pracovních míst v organizaci nebo pokud se rozhodne vyhledávat žadatele externě prostřednictvím hovorů nebo reklam. Je to mnohem dražší a vyžaduje to více času, přesto by uchazeč o zaměstnání mohl mít příležitost přinést společnosti nové a inovativní znalosti.

Reklamy

Smíšený nábor

Je to o nábor kombinující interní a externí techniky, abychom do společnosti přivedli větší zájemce. Během procesu se provádí vyhledávání mimo organizaci voláním různých žadatelů externě nebo také interně při zvažování schopností pracovníků samotné společnosti, aby se rozhodli pro pozice, které jsou volná místa.

Co je nábor 2.0?

Jedná se o typ inovativního náboru, který je zodpovědný za propagaci kandidátů prostřednictvím technologického pokroku a interakce s vyškolenými profesionály prostřednictvím sociálních sítí.

Tato technika je velkým lákadlem pro ty profesionály, kteří sdílejí své obchodní znalosti a mají zkušenosti s prosazováním svých pokročilých pracovních návyků. Jedná se o rychlou metodu vyhledávání zaměstnanců, která neustále aktualizuje svou databázi.

Náborové kroky

Chcete-li provést tento typ techniky, musíte dodržet následující kroky:

Potřebujete obsadit pozici jiným pracovníkem

K tomu dochází z důvodu vytvoření nové pozice nebo v případě, že se stávající pozice uvolní.

Žádost zaměstnanců

V oblasti žadatelů podněcuje žadatele ke schůzce s náborářem.

Popis pozice

Popis volného místa se nachází v dokumentu, který podrobně popisuje funkce, kompetence a akademické požadavky, které se požadují od uchazeče, který je vybrán předpokládej to.

Analýza žadatele v rámci organizace

Tato analýza hodnotí důležitost pozice ve společnosti a naznačuje její místo v organizačním diagramu.

Interní vyhledávání

Společnost se může rozhodnout, že nejprve přijme interně, v závislosti na zásadách organizace, což by mohlo snížit náklady a pomoci při propagaci pracovníků organizace.

Definice externích zdrojů náboru

V případě, že pozice není interně zakryta, musí být vyhledávání provedeno externě.

Příjem předpokládaných kandidátů

V takovém případě musí uchazeči zaslat svůj učební plán nebo přihlášku na místo výběru.

Kontrola pozadí

Provádí se přezkum akademického zázemí a pracovních zkušeností, tímto způsobem bude známo, zda je uchazeč označen pro danou pozici.

Rozhovory

Po přezkoumání dokumentů se koná pohovor, aby se dozvěděli více o osobních aspektech uchazečů.

Specifická hodnocení

Kromě analýzy intelektuálních testů je třeba provést lékařské prohlídky a dokonce i odborové rozhovory.

Zprávy finalistů

Tyto zprávy uvádějí veškerá hodnocení žadatelů, která budou předložena orgánu společnosti.

Nabídněte žadateli písemně

Je vypracován písemný návrh, který bude doručen vybranému uchazeči, kde bude zahrnut plat a výhody odpovídající pozici.

Komunikace s lidmi, kteří nebyli vybráni

Osoba odpovědná za náborový proces má odpovědnost účastnit se uchazečů, kteří nebyli vybráni, jaké bylo rozhodnutí společnosti.

Proces přijímání

Po dosažení této úrovně je nezbytné, aby vybraný kandidát předložil dokumenty, které vedou k procesu přijímání zaměstnanců. V některých organizacích doufají, že dosáhnou této úrovně k provedení socioekonomické studie kandidáta.

Úvod a školení

Toto je poslední krok náborového procesu, kde se kandidát představí společnosti a je informován o pracovních funkcích, které bude muset vykonávat.

Jak důležitý je nábor?

Pro zaměstnavatele, aby přilákali efektivnější uchazeče na dostupné i jejich pozice začlenění do společnosti, jsou zásadní situace v rámci strategického plánu organizace a její vize zvýšit.

Pokud tento proces nebude proveden správně, může dojít ke ztrátě příležitosti vstoupit do uchazeče se schopnostmi a potenciálem. na požadovanou pozici nebo se také může stát, že bude najata osoba s negativními vlastnostmi, která ovlivňuje řádné fungování systému podnikání.

Dále důležitost náboru a výběru zaměstnanců pro společnosti:

Strategický význam

Proces náboru a výběru zaměstnanců je pro společnost nanejvýš důležitý. Mít profesionální a efektivní personál s nejlepšími schopnostmi je pro společnost nejpříznivější z hlediska maximální úrovně kompetencí. Talent, kreativita a inteligence jsou nepřekonatelné hodnoty, které lze získat dobrým výběrem lidí s potenciálem.

Vliv na pracovní prostředí

Pokud je tento typ procesu nedostatečný, může to mít za následek špatný příjem uchazeče, který nesplňuje požadavky na danou pozici a skončí disharmonizací pracovního prostředí společnosti. Je třeba mít na paměti, že pozitivní nebo negativní emoce mohou být nakažlivé.

Účinky na náklady na školení a pracovní kapitál

Kromě promarněného času neefektivním náborem, pokud je najat člověk, který nesplňuje Profil a požadavky na pozici mohou zvýšit náklady na školení a výcvik.

Z tohoto důvodu je nesmírně důležité mít maximální znalosti o pozici a definovat tak kompetence, které jsou potřebné pro efektivní a dobrý výkon práce.

instagram viewer