Jakie są rodzaje rekrutacji?

  • Jul 26, 2021
click fraud protection

rekrutacja Jest to szereg procedur, które są wykorzystywane w rozwoju procesu, w którym wzywana jest pewna liczba osób, które mają zdolność do podjęcia określonej czynności. Jest to system szeroko stosowany w systemie pracy oraz w innych rodzajach praktyk, w których potrzebna jest pewna liczba wakatów.

Ten proces jest głównym krokiem do przyciągnięcia uwagi wszystkich osób zainteresowanych stanowiskiem pracy. Następnie dokonuje się bardziej odpowiedniego wyboru, w zależności od wymagań i kompetencji, o które prosiła firma.

Reklamy

rekrutacja do pracy Zawiera mechanizm, z którego korzysta dział kadr firmy, może być własnością lub może być zlecony prowadzenie rekrutacji, selekcji i zatrudniania personelu przeszkolonego do pracy w to organizacja.

Aby to wykonać, firma musi zawierać wszystkie informacje wymagane na wolnym stanowisku, kompetencje, które są niezbędne i liczbę osób zrekrutowanych, które mają przybliżenie, ze względu na regulację przewidzianą przez inne czynniki, takie jak oferty rynek.

Reklamy

Jakie są rodzaje rekrutacji

W tym artykule znajdziesz:

Rodzaje rekrutacji

Organizacja może przetwarzać wybrane kadry i zarządzać talentami ludzkimi na różne sposoby, korzystając z posiadanych zasobów mieć, ilość czasu dostępnego na schwytanie nowego pracownika, a także różne cechy stanowiska, które ma zostać obsadzone.

Reklamy

Wschód program rekrutacyjny jest wymieniany jako jeden z najlepszych w planowaniu strategicznym organizacji, ponieważ ma: jako główny cel z korzyścią dla potrzeb funkcjonowania firmy, tak aby mogła ona osiągnąć swoje cele. W zależności od zastosowanych technik, proces rekrutacyjny można podzielić na:

Rekrutacja wewnętrzna

Ta technika jest opracowywana wewnętrznie w firmie na wypadek wakatu. W tym sensie, spróbuj zastąpić wakat ze względu na stanowisko przypisane pracownikom, którzy już pracują w firmie.

Reklamy

Używa procedura relokacji gdzie pracownikowi udaje się awansować w ramach organizacji poprzez awans lub awans. Jest to zabieg niskobudżetowy, w którym stosuje się go przez krótki czas i pomaga pobudzić resztę pracowników.

Wydajność zewnętrzna

Ta rekrutacja jest znana dzięki promocja wakatów w organizacji lub jeśli zdecyduje się szukać kandydatów na zewnątrz za pośrednictwem połączeń lub ogłoszeń. Jest znacznie droższy i wymaga więcej czasu, mimo to aspirujący do zatrudnienia mogą mieć możliwość wniesienia do firmy nowej i innowacyjnej wiedzy.

Reklamy

Rekrutacja mieszana

Chodzi o rekrutacja łącząca techniki wewnętrzne i zewnętrzne, w celu przyciągnięcia do firmy większej liczby kandydatów. W trakcie procesu poszukiwanie odbywa się poza organizacją, dzwoniąc do różnych wnioskodawców z zewnątrz lub również wewnętrznie przy rozważaniu predyspozycji pracowników samej firmy, aby wybrali stanowiska, które są: wakaty.

Czym jest rekrutacja 2.0?

Jest to rodzaj innowacyjnej rekrutacji, która jest odpowiedzialna za promowanie kandydatów poprzez postęp technologiczny, interakcję z przeszkolonymi profesjonalistami za pośrednictwem sieci społecznościowych.

Ta technika jest bardzo atrakcyjna dla tych profesjonalistów, którzy dzielą się swoją wiedzą biznesową i mają doświadczenie w promowaniu swoich zaawansowanych nawyków pracy. Jest to szybka metoda wyszukiwania pracowników, która stale aktualizuje swoją bazę danych.

Etapy rekrutacji

Aby wykonać tego typu technikę, należy wykonać następujące kroki:

Musisz obsadzić stanowisko innym pracownikiem

Dzieje się tak z powodu utworzenia nowego stanowiska lub w przypadku, gdy dotychczasowe stanowisko stanie się wolne.

Prośba personelu

W obszarze kandydatów skłania kandydata do spotkania się z rekruterem.

Opis stanowiska

Opis wakującego stanowiska znajduje się w dokumencie, w którym wyszczególnione są funkcje, kompetencje i wymagania akademickie, które są wymagane od kandydata, który zostanie wybrany do załóż to.

Analiza wnioskodawcy w organizacji

Analiza ta ocenia znaczenie stanowiska w firmie i wskazuje jego miejsce w schemacie organizacyjnym.

Wyszukiwanie wewnętrzne

Firma może zdecydować się najpierw na rekrutację wewnętrzną, w zależności od polityki organizacji, może to obniżyć koszty i pomóc w promocji pracowników organizacji.

Definicja zewnętrznych źródeł rekrutacji

W przypadku, gdy stanowisko nie jest objęte wewnętrznie, poszukiwania należy przeprowadzić zewnętrznie.

Przyjmowanie postulowanych kandydatów

W takim przypadku kandydaci muszą przesłać swój program nauczania lub aplikację do miejsca wyboru.

Sprawdzenie w tle

Przeprowadzany jest przegląd wykształcenia i doświadczeń zawodowych, dzięki czemu będzie wiadomo, czy kandydat jest właściwy na dane stanowisko.

Wywiady

Po przejrzeniu dokumentów przeprowadzana jest rozmowa kwalifikacyjna, aby dowiedzieć się więcej o osobistych aspektach wnioskodawców.

Oceny szczegółowe

Oprócz analizy testów intelektualnych należy przeprowadzić badania lekarskie, a nawet wywiady związkowe.

Relacje o finalistach

W tych raportach przedstawiane są wszystkie oceny wnioskodawców, które zostaną przedstawione władzom firmy.

Oferta dla wnioskodawcy na piśmie

Złożona zostanie pisemna propozycja, która zostanie przekazana wybranemu kandydatowi, zawierająca wynagrodzenie i świadczenia odpowiadające stanowisku.

Komunikacja z osobami, które nie zostały wybrane

Osoba kierująca procesem rekrutacji ma obowiązek uczestniczyć w kandydatach, którzy nie zostali wybrani, o czym zdecydowała firma.

Proces rekrutacji

Po osiągnięciu tego poziomu ważne jest, aby wybrany kandydat złożył dokumenty, które prowadzą do procesu rekrutacji. W niektórych organizacjach mają nadzieję osiągnąć ten poziom, aby przeprowadzić badanie społeczno-ekonomiczne kandydata.

Wprowadzenie i szkolenie

To ostatni etap procesu rekrutacji, w którym kandydat zostaje przedstawiony firmie i poinformowany o funkcjach, które będzie musiał pełnić.

Jak ważna jest rekrutacja?

Aby pracodawcy mogli przyciągnąć bardziej efektywnych kandydatów na dostępne stanowiska, a także ich włączenie do firmy, są podstawowymi sytuacjami w planie strategicznym organizacji i jej wizji zwiększać.

Jeśli ten proces nie zostanie przeprowadzony prawidłowo, możliwość zgłoszenia kandydata z umiejętnościami i potencjałem może zostać utracona. na wymagane stanowisko lub może być również zatrudniona osoba o negatywnych cechach, która wpływa na prawidłowe funkcjonowanie biznes.

Następnie znaczenie rekrutacji i selekcji personelu dla firm:

Znaczenie strategiczne

Proces rekrutacji i selekcji personelu ma dla firmy ogromne znaczenie. Posiadanie profesjonalnej, wydajnej kadry o najlepszych możliwościach jest najkorzystniejsze dla firmy, aby mieć maksymalny poziom kompetencji. Talent, kreatywność i inteligencja to wartości nie do pokonania, które można zdobyć poprzez dobry dobór osób z potencjałem.

Wpływ na środowisko pracy

Jeśli tego typu proces jest niewystarczający, może to generować zły dochód kandydata, który nie spełnia wymagań na stanowisko, a w efekcie dezharmonizować środowisko pracy firmy. Należy pamiętać, że emocje pozytywne lub negatywne mogą być zaraźliwe.

Wpływ na koszty szkoleń i kapitał pracy

Oprócz straconego czasu na nieefektywną rekrutację, jeśli zatrudniona jest osoba, która nie spełnia Profil i wymagania stanowiska mogą zwiększyć koszty szkolenia i szkolenie.

Z tego powodu niezwykle ważne jest posiadanie maksymalnej wiedzy na temat stanowiska, a tym samym określenie kompetencji, które są potrzebne do efektywnej i dobrej pracy.

instagram viewer